BLOK REKLAMOWY
Piece opalane Pelletem
Nowoczesne obudowy
Kominki gazowe
Kuchnie Węglowe

Przygotowana wstępnie płyta ścienna:

Układanie przygotowanych wstępnie płyt ściennych o wymiarach 30 x 60 cm lub 40 x 80 cm. Płyty wysyła się bez obróbki, tzn. w stanie surowym, aby zagwarantować optymalne ułożenie. Oprócz użycia różnych klejów na różnych podłożach, istnieją również różne techniki układania, najbardziej znane jest układanie na półprzyczepność. Płyty ścienne tego rodzaju można układać generalnie wewnątrz jak również na zewnątrz, ponieważ po odpowiednim klejeniu następuje gruntowanie za pomocą naszego specjalnego Primer Wall, który utwardza powierzchnie górne i działa przeciw osypywaniu się. Po tym procesie następuje lakierowanie powierzchni górnej za pomocą naszego specjalnego Finisch Wall, tym samym nasz materiał może być odpornym na codzienne obciążenia meteorologiczne i obciążenia środowiska.


Samoprzylepna płyta ścienna przeznaczona jest wyłącznie do pomieszczeń wewnętrznych. Zdejmuje się po prostu folię ochronną i płytę ścienną można ułożyć natychmiast na odpowiednim podłożu.
Podczas wysyłki płyty są zagruntowane wstępnie za pomocą Primer Wall i tym samym są chronione przed wodą rozpryskową. Jeżeli stawia się wyższe wymogi, wówczas po ułożeniu należy polakierować / zaimpregnować za pomocą Finish Wall.


Podczas układania wychodzi się zasadniczo z założenia, że istnieje gładkie przyczepne podłoże; jeżeli tak nie jest, wówczas w razie potrzeby przypadają oddzielne dodatkowe prace odpłatne, na które sporządza się oddzielną kalkulację.


Układanie okładzin surowca bez spoin:

Za pomocą giętkiego piaskowca można wykonywać prace bez spoin i tym samym umożliwić kompletnym ścianom ukazanie się jako jednolite. Dzięki technice układania elastycznego zaokrąglenia, brzegi i narożniki nie stanowią już problemu, nie są już potrzebne szyny ochronne.
Właśnie ta technika pokazuje szczególnie elastyczne zdolności naszego materiału. W stosunku do układania i lakierowania obowiązują tu te same zasady jak w przypadku płyt ściennych, z tą różnicą, że prace bez spoin wymagają więcej czasu i przygotowań.

Z tego też powodu na każde prace wykonawcze konieczne są indywidualne kalkulacje, które należy sporządzić według rozmiaru prac i stopnia trudności.

Począwszy od prostej gładkiej ściany aż do uformowania skały, oblicowanie kolumn, okrągłych obiektów jak kule itd., różni się bardzo znacznie zależnie od niezbędnego nakładu czasu.

 

Materiał dostarczany jest w rulonach, które można rozwinąć dopiero po 24 godzinach przechowywania w temperaturze minimum +25 stopni C. W przeciwnym wypadku materiał może popękać przy rozwijaniu!

Przy zakupie powyżej 1000 zł/netto - transport gratis.


INFORMACJE TECHNICZNE
Klejenie i przygotowanie powierzchni: okładziny z piaskowca przyklejane są do powierzchni klejem kontaktowym Flexaomni zalecanym przez producenta.

Flexaomni N - wyprodukowany na bazie SBR (styrol-buttadien-rubber)
- bardzo duża siła wiązania
- dobre wiązanie wstępne
- zawiera rozpuszczalnik
- odporny na temperatury do 60 stopni C
- nadaje się także do pianek poliretanowych

Stosować w dobrze wietrzonych pomieszczeniach przestrzegając zaleceń bezpieczeństwa firmy TAPIS. Dobrze docisnąć na łączeniach ścian. Gotowe podłogi wszystkich rodzajów dobrze zabezpieczyć przed obsypywaniem się piaskowca. Klejnałożyć na powierzchnię i tył piaskowca. Po nałożeniu piaskowca na powierzchnię dobrze docisnąć.

Alternatywa Flexaomni S
- produkowany według TRGS 610, Giscode S 6
- bardzo duża siła wiązania
- dobre wiązanie wstępne
- duża wydajność
- zawiera rozpuszczalnik
- odporny na temperatury do 60 stopni C
- nadaje się także do pianek poliretanowych

Stosować w dobrze wietrzonych pomieszczeniach przestrzegając zaleceń bezpieczeństwa firmy TAPIS. Dobrze docisnąć na łączeniach ścian. Gotowe podłogi wszystkich rodzajów dobrze zabezpieczyć przed obsypywaniem się piaskowca. Klej nałożyć na powierzchnię i tył piaskowca. Po nałożeniu piaskowca na powierzchnię dobrze docisnąć. Czas schnięcia może być dłuższy niż podano. Ponieważ klej wiąże natychmiast nie jest możliwe późniejsze korygowanie położenia klejonych powierzchni.

PRIMER WALL
Utwardza powierzchnię zapobiegając obsypywaniu się piaskowca. Właściwości i wygląd piaskowca pozostają nie zmienione. Chroni od wody i lekkich zabrudzeń powierzchni mieszkalnej.

Gruntowane powierzchnie dobrze przykleić. Pokrycie emulsją PRIMER WALL następuje zawsze poprzez jednorazowe malowaniemniezależnie od rodzaju powierzchni (sucha czy mokra). W przypadku powierzchni suchych PRIMER WALL jest jednocześnie pokryciem końcowym. Dla powierzchni mokrych zastosować trzeba dodatkową emulsję gruntującą FINISH WALL. Czas schnięcia w temperaturze 20 stopni C około 3-4 godzin. PRIMER WALL może być rozcieńczana za pomocą wody w stosunku max 30 % przy pokrywaniu powierzchni o dobrych właściwościach mechanicznych.

FINISH WALL
Wysoka odporność i ochrona przed zabrudzeniami w gospodarstwie domowym - powierzchnia otrzymuje silne właściwości oleohydroskopijne.

Przeznaczony do gruntowania elastycznego piaskowca dla powierzchni wilgotnych, narazonych na kontakt z wodą lub z innego powodu newralgicznych. FINISH WALL nakłada się jeden lub dwa razy na wysuszone i zagruntowane preparatem PRIMER WALL powierzchnie. Czas schnięcia w temperaturze 20 stopni C wynosi około 4 godzin. Całkowite działania ochronne emulsji ujawnią się po 24 godzinach od nałożenia na powierzchnię. FINISH WALL nie jest odpowiednia do gruntowania podłóg.

Czyszczenie przeprowadzić zawsze preparatem FLEXACLEAN

FLEXACLEAN
- wysoko wydajny środek czyszczący
- intensywnie rozpuszcza tłuszcz
- dopuszczony do kontaktu z produktami spożywczymi

W zależności od zabrudzenia rozpuścić w wodzie w stosunku 1:5 i nałożyć za pomocą spray'u na oczyszczone powierzchnie. Spłukać szczotką lub gąbką z dużą ilością wody.

 

© TAPIS.PL - kominki obudowy kominkowe. Wszelkie prawa zastrzeżone